servis@saabstance.cz
+420 605 787 667

info@saabstance.cz (CAMP)

Saabstance Camp 2023

Léto je za námi, Saabstance Camp 2023 už nějaký ten měsíc také, a tak nám dovolte menší ohlédnutí. Saabstance Camp pro nás byla první velká akce po velmi dlouhé době. Nepočítáme Brunche, které jste si velmi oblíbili a jezdíte na ně ve velmi hojném počtu. Zde už jsme museli akci připravovat ve značném předstihu a domýšlet množství detailů, díky kterým by pro vás byla akce jedinečná.

První výzva byla najít správné místo a finanční balanc. Měli jsme připravených několik variant registračních balíčků a kombinací zahrnujících jídlo, alkohol a merchandise. Cena za registrace ovšem šplhala a pro první ročník srazu, který ačkoli vzniká pod křídly Saabstance byla neobhajitelná.

Rozhodli jsme se do toho dát všechno, především svůj čas a energii. Trávili jsme dny a týdny nad návrhy, zajišťování výroby merche a kulis, které vytvoří z campu to jedinečné místo pro Saaby a jejich majitele. Snažili jsme se nic nepodceňovat. Například registrační systém jsme testovali v jeho finální verzi měsíc ve všech jeho jazykových mutacích. Zkrátka snažili jsme se předejít všem komplikacím, které nás jen napadali. Jak se dalo očekávat, nenapadlo nás všechno, ale většinu jsme podchytili nebo zvládli vyřešit na místě.

Váš zájem byl klíčový pro úspěch akce a velmi záhy po spuštění registrací se ukázalo, že naše obavy z účasti jsou zbytečné. Začali se ozývat skupiny z Polska, Německa a Slovenská delegace samozřejmě nesměla chybět. Výsledkem bylo 100 registrovaných osob a 50 vozů, což byl citelně vyšší počet, než který jsme na první ročník očekávali, ale rozhodně jsme v něj doufali.

Po veškerých přípravách a odříkání nadešel den akce. Nikdo z nás neměl sílu sledovat předpovědi počasí. Zkrátka jsme se svěřili do rukou samotného Odina. Musíme říct, že nás trochu potrápil a například vyhlašování cen jsme museli zkrátit, kvůli přívalovému dešti. Ani tak to nikoho nedoradilo a jen co vysvitlo slunko, lidé se shlukovali u všech nádherných vozů. Kempem v Janově Dole se záhy rozléhal smích a nadšení v několikanárodnostním dialektu.

To jak se Saabstance Camp vydařil už musíte zhodnotit především vy. Opravdu si vážíme vašeho zájmu. Pro nás to byla významná lekce, jak akci do budoucna posunout ještě dál, zdokonalit a dát vám důvod navštěvovat následující ročníky. Jako třešničku na dortu se můžete podívat na video zachycující atmosféru celé akce.

Děkujeme za to, že jste s námi, že se vám líbí merchandise, jehož zakoupením nás velmi podporujete a především, že jezdíte na Saabstance akce „z osobních důvodů